По повод 12 май – Международният ден на сестринството, Управителният съвет на Регионална колегия на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи - Пазарджик отличи три медицински сестри. Сред тях е и старшата сестра на Първо вътрешно отделение на МБАЛ-Пазарджик Величка Джонева – Стоянова, която е отличена с грамота „За основен принос в развитието на съсловната организация в регион Пазарджик”.

продължава>

Петима ученици от 12. „Б“ и 12. „В“ клас на Спортното училище в Пазарджик, двама техни учители и директорът на учебното заведение Георги Георгиев подкрепиха кръводарителската акция на Отделението по трансфузионна хематология на МБАЛ-Пазарджик. Четирима от зрелостниците дариха кръв за първи път. Единственото момиче сред доброволците бе Теодора Маринова, която кръводари за втори път. Младата дама не само че не се страхува от кръв и игли, но е и състезателка по модерен петобой, а предстои да продължи образованието си в Националния военен университет във Велико Търново.
„Това е едно добро дело, с което мога да помогна на хората, които имат нужда от кръвопреливане. Не се страхувам от процедурата и призовавам всеки млад и здрав човек като мен да дарява без притеснение, защото това е нещо добро“, обясни причината да кръводари Теодора.

продължава>

Медицинската сестра Зехра Ходжова от Кардиологично отделение на МБАЛ-Пазарджик получи почетно отличие за дългогодишна всеотдайна служба и 50 години вярност към професията. На специална празнична церемония по повод 12 май – Международния ден на медицинските сестри, бяха отличени 28 специалисти по здравни грижи от различни отделения на болницата. Преди награждаването своите поздрави отправиха изпълнителният директор д-р Красимир Темнилов и главната медицинска сестра Гергана Гергинчева.
„Благодаря Ви за професионализма във Вашата работа и за човечността, която проявявате всеки ден. Вашият труд е много ценен и изключително труден, но е в основата на добрата медицинска грижа, която оказвате денонощно на пациентите. Искам да Ви пожелая да продължавате да се раздавате в своята мисия със същата отдаденост, сърце и внимание към хората.“ С тези думи се обърна към здравните специалисти изпълнителният директор на болницата д-р Темнилов.

продължава>

Благодарствено писмо до екипа на Второ педиатрично отделение изпрати Лазарина Ангелова. То е по повод 12 май – Международния ден на медицинските сестри, но е адресирано освен до специалистите по здравни грижи, и до лекарите и целия екип.

продължава>

                                                            Поздравителен адрес
                                                                   Скъпи колеги,


На 12 май – Международния ден на сестринството и специалистите по здравни грижи, Ви благодарим за онова, което не се вижда, но се усеща – грижата, вниманието и силата да бъдете до пациента във всеки един момент.
Там, където има болка – Вие носите облекчение. Там, където има страх – Вие давате кураж. Там, където има нужда – Вие сте първи.
В най-уязвимите мигове Вие сте до пациента – с думи, които успокояват, с ръка, която дава опора, и с присъствие, което връща надеждата. Там, където медицината среща човечността – там сте Вие. 

Зад всяко възстановяване и зад всяка спасена усмивка стои Вашата грижа, търпение и сърце.

 

продължава>

Още статии...
logo-mbal

 

 

Дарителска  кампания на МБАЛ-Пазарджик

СМЕТКА ЗА ДАРЕНИЯ:

“МБАЛ-ПАЗАРДЖИК“АД

 „Инвестбанк“ АД

IBAN: BG30 IORT 8048 1092 7217 02

BIC: IORTBESF 

Основание за превод: 

Дарение